17 października 2014

Jak powstrzymać wypadanie włosów?

Joanna, Rzepa, Ampułki wzmacniające
Joanna, Rzepa, Ampułki wzmacniające

Jak co roku o tej porze borykam się z okresowym wypadaniem włosów. Włosy zaczynają gwałtownie wypadać, jest ich multum na szczotce oraz wszędzie tam gdzie się pojawię. Pomimo stosowania profilaktycznie różnych wcierek, szamponów i suplementów i tak ten moment nadchodzi. Metoda wiecznych poszukiwań trafiłam na Joanna, Rzepa, Ampułki wzmacniające do włosów przetłuszczających się, cienkich, delikatnych, ze skłonnościami do łupieżu i wypadania.

wypadanie włosów

Dotychczas ampułki były sprzedawane po 7 szt w paczce za ok 10-15 zł, niestety nowe opakowania zawierają tylko 4 szt za ok 10 zł. Płynu w fiolce jest 10 ml, przy krótkich włosach myślę, że powinna starczyć ona na dwie aplikacje. Producent zaleca stosowanie przed każdym myciem, przynajmniej trzy razy w tygodniu. Dla osiągnięcia optymalnych rezultatów należy prowadzić kurację przez dwa tygodnie, następnie zrobić kilkudniową przerwę, po której można ponowić stosowanie. Preparat należy pozostawić przynajmniej na 30 min na skórze głowy, ja wcieram go przed snem i rano myję głowę. Ampułki obciążają włosy i mają dość specyficzny zapach więc raczej nie nadają się do stosowania na świeżo umyte włosy.

Skład: Aqua, Alkohol Denat., PEG-75 Lanolin, Raphanus Sativus Extract, Urtica Dioica Extract, Arctium Lappa Extract, Humulus Lupulus Extract, Glycogen, Glycerin, Niacinamide, Panthenol, Menthol, Allantoin, Citric Acid, DMDM Hydantoin, Methylisothiazolinone.

Joanna, Rzepa, Ampułki wzmacniające

W porównaniu ze starszym składem uciekł nam przedostatni składnik Metylochloroizotiazolinon, reszta pozostała ta sama. U mnie ampułki działają już od pierwszego zastosowania i ograniczają znacząco wypadanie włosów, lekko zwiększają porost, nie zauważyłam jednak wpływu na zmniejszanie przetłuszczania się włosów. Ampułki wzmacniające z rzepą stosuję głównie jesienią i są to przeważnie dwie kuracje po dwa tygodnie. Jedynym minusem jest to, że wcierka ta lubi podrażniać skórę głowy, u mnie objawia się to głównie swędzeniem. Warto w trakcie stosowania ampułek lepiej nawilżać skórę głowy, włączyć do pielęgnacji olejowanie, zmienić szampon na bardziej łagodny. Jeżeli coś zaczyna się dziać należy przerwać kurację lub wydłużyć odstępy pomiędzy wcieraniem ampułek. 

Pomimo niezbyt wygodnych szklanych buteleczek i dość brzydkiego zapachu jestem zadowolona z tego produktu i będę go nadal stosować w kryzysowych sytuacjach. Być może nie na wszystkich ampułki zadziałają tak samo,warto jednak dać im szansę i wypróbować na sobie.

ampułki

W najbliższym poście opiszę pozostałe produkty pozwalające powstrzymać wypadanie włosów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz