25 lutego 2015

Podsumowanie Eco Soak off Gelpaznokcie
Eco Soak off Gel English Rose

Po paru miesiącach używania Eco Soak off Gel mogę śmiało wyrazić o nich swoją opinię. Zaraz po zakupieniu dodałam na ich temat notkę z podstawowymi informacjami (klik). Później w trakcie użytkowania też pojawiło się kilka postów ze swatchami poszczególnych kolorów (klik) (klik) (klik).
Jeżeli miałabym wskazać, który kolor najbardziej przypadł mi do gustu to byłby to Hibiscus, piękny kremowy odcień pomiędzy różem, a koralem, który ciężko opisać. Od jakiegoś czasu szukam odpowiednika tego koloru w lakierach do paznokci jednak bezskutecznie. Na zdjęciach widzicie kolor English Rose (brudny róż) ozdobiony cyrkoniami Swarovskiego, który również bardzo lubiłam.

paznokcie hybrydowe

Eco Soak off Gel to coś pomiędzy hybrydą, a zwykłym światłoutwardzalnym żelem do paznokci. Polecany jest on do cienkich paznokci i w tym wypadku lepiej spisuje się niż hybrydy Cuccio czy Gelish, zdecydowanie dłużej pozostaje na paznokciach. Jak widzicie na zdjęciach dzięki temu produktowi zapuściłam dość długie naturalne paznokcie, które normalnie są bardzo cienki, łamliwe, i rozdwajające się. Jeżeli chodzi o aplikację Eco soak off Gel to odsyłam do tego postu (klik). Żeby usunąć żel potrzebujemy płynu do usuwania hybrydy, ja używałam płynu z tej samej firmy co żele kolorowe. Wystarczy płatki kosmetyczne pociąć na mniejsze kawałki, nasączyć płynem, przyłożyć do paznokcia i całość owinąć folią aluminiową. Po około 15-20 minutach żel zacznie odchodzić płatami od paznokcia, a do podważania bardziej opornych fragmentów możemy użyć patyczka z drzewa pomarańczowego lub kopytka do odpychania skorek.

żel do paznokci
Zestaw startowy Eco Soak off Gel 

Niestety Eco Soak off Gel w moim wypadku nie sprawdził się. Po paru miesiącach używania dostałam alergii na pochodne akrylu i musiałam zrezygnować z wszystkich produktów takich jak hybryda, czy żele światłoutwardzalne. Gdyby nie uczulenie pewnie zostałabym przy tej metodzie na dłużej gdyż była ona wygodna i efektowna.Niestety żele są dość drogie, małowydajne, a aplikacja dość czasochłonna, przez co zdecydowanie przegrywają z hybrydami. Jeżeli zastanawiacie się co wybrać, to najpierw proponowałabym spróbować hybrydy Cuccio, Gelish czy Shelac, a dopiero później szukać czegoś innego. Jeżeli już zdecydujecie się na zakup tych żeli to warto poczekać na promocję, gdyż w regularnej cenie są one bardzo drogie, a warto pamiętać mało wydajne.

W tej chwili utwardzam paznokcie metoda jedwabną i uważam, że jest ona lepsza dla cienkich, wywijających i rozdwajających się paznokci niż Eco Soak off  Gel. Za jakiś czas postaram się bliżej opisać moją przygodę z jedwabiem :)

1 komentarz: