13 maja 2015

Dobierania podkładu do koloru skóry przy pomocy COLOR PROFILE

dobieranie podkładu
Colour Profile - Ekspercki dobór podkładu

Istnieje kilka sposobów dobierania odpowiedniego koloru podkładu. Na wstępie należy określić czy nasza skora ma ciepły czy zimny odcień i tu się często pojawia pierwszy problem. Sztuczne światło w drogeriach czy perfumeriach jeszcze bardziej utrudnia sprawę, a wzornikom daleko do ideału. Jeżeli macie problemy z dobraniem koloru podkładu lub jesteście ciekawe czy dobrze wybrałyście polecam wam udać się do Sephory. Dzięki urządzeniu COLOR PROFILE konsultantka idealnie dobierzesz podkład do tonacji twojej skóry. Ze 110 odcieni kolorów ciepłych i zimnych, system zidentyfikuje ten właściwy waszej skórze, a następnie z ponad 700 formuł i kolorów podkładu wyselekcjonuje najlepiej pasujący. Cała usługa trwa może parę minut, najpierw demakijaż trzech punktów na twarzy (czoło, skroń okolice żuchwy), następnie pomiar przez przyłożenie urządzenia do skóry, na koniec przesłanie wyników na tablet. Po krótkim wywiadzie konsultantka dobiera nam odpowiednią formułę podkładu i przedstawia kilka produktów w idealnie dobranym kolorze. Wynik oraz ofertę podkładów możemy dostać bezpośrednio na naszego maila.

dobieranie koloru podkładu

Wyżej widzicie wynik mojej konsultacji Color Profile, mój numer PANTONE to 3Y04. Kolor został dobrany dość trafnie, wybrane podkłady bardzo ładnie stapiają się ze skórą i dają naturalny efekt. W trakcie rozmowy dowiedziałam się, że jest to stosunkowo często spotykany odcień skóry wśród Polek - szkoda, że producenci tego nie dostrzegli i mamy tak mało jasnych odcieni do wyboru. Poniżej zestawienie PANTONE SkinTone Shaes - po prawej mamy odcienie wpadające w żółty (Y), a po lewej zabarwione na różowo (R). Mój 3Y04 okazał się wcale nie taki najjaśniejszy ;)Nie zapomnijcie  poprosić konsultantkę o próbkę podkładu, który najbardziej przypadnie nam do gustu (jestem zagorzałą przeciwniczką kupowania podkładów w ciemno, bez wcześniejszego przetestowania ich na twarzy). Cała usługa jest godna polecenia i jeżeli macie chwilę czasu to namawiam was do skorzystania z Colour Profile. Konsultacja jest bezpłatna i dostępna w 40 wybranych perfumeriach Sephora - na stronie można sprawdzić, które punkty w waszej okolicy wykonują Colour Profile - Ekspercki dobór podkładu ( http://www.sephora.pl/perfumerie).

Jeżeli już będziecie miały swój numer to możecie skorzystać z tej strony klik i przejrzeć całą dopasowaną dla was ofertę kolorystyczną.

1 komentarz:

  1. Chciałabym otworzyć swój salon kosmetyczny i zastanawiam się nad tym gdzie kupić autoklaw medyczny . Wiem jednak, że jest to bardzo duża inwestycja i sporo pieniędzy musiałabym wydać za jednym razem. Z drugiej strony i tak wyjdzie mi to taniej, niż miałabym kupować każde urządzenie z osobna... Gdzie najlepiej szukać takich sprzętów? Czy możecie polecić jakąś hurtownie? Czy warto zamawiać przez Internet?

    OdpowiedzUsuń