2 sierpnia 2014

Fitomed, Żel ziołowy do higieny intymnej, łagodny


Żel do higieny intymnej, ziołowy, Fitomed


Na rynku mamy do wyboru sporo produktów do higieny intymnej. Część z nich jest mocno reklamowana i polecana, choć ich składy pozostawiają wiele do życzenia. Szukając czegoś delikatnego wpadłam na Ziołowy żel do higieny intymnej z Fitomedu. Producent obiecuje,że dzięki obecności wyciągów z ziół powszechnie stosowanych w profilaktyce i fitoterapii stanów zapalnych, żel działa oczyszczająco, dezynfekująco i osłaniająco. Żel faktycznie ma ciekawy i bogaty skład.

INCI: Aqua, Saponaria Officinalis Root Extract, Salvia Officinalis Extract, Althaea Officinalis Root Extract, Echinacea Purpurea Officinalis Extract, Plantago Lanceloata Officinalis Extract, Sodium Laureth Sulfate, Coco Glucoside, Cocamido-propyl Betaine, Glycerin, Peg-7 Glyceryl Cocoate, Lactic Acid, Parfum, Dmdm Hydantoin, Methylisothiazolinone, Methylchloro-isothiazolinoneW prostej plastikowej butelce znajdziemy żel o bursztynowym kolorze i delikatnym ziołowym zapachu. Ogromnym minusem opakowani jest zatyczka, którą bardzo ciężko otworzyć oraz nalepki, które szybko schodzą i pozostawiają po sobie nieestetyczne ślady na butelce. Minusem może być też to, że Fitomed ma sporo produktów występujących w podobnych opakowaniach i o podobnych etykietach. Czasami ciężko odróżnić czy to żel do twarzy czy do higieny intymnej, zwłaszcza gdy nalepki odpadną.


Jednak sam produkt jest bardzo dobry. To już moje trzecie opakowanie i nie zamierzam szukać innego żelu do higieny intymnej. Za 200 ml zapłacimy ok. 9-10 zł, dostępny w sklepach internetowych, aptekach doz, zielarniach oraz sklepach z naturalnymi kosmetykami. 
Mam wrażenie, że od kiedy stosuję żel ziołowy rzadziej cierpię na wszelkie stany zapalne okolic intymnych. Żel nie wysusza, nie podrażnia i nie uczula. Pomimo swojej delikatności dobrze myje i jest bardzo wydajny. 

Pomijając nieszczęsne opakowanie żel ziołowy do higieny intymnej to dobry rodzimy produkt w dobrej cenie. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz